Подагра

12 Серпня 2021 - 14:12

ПОДАГРА 

Подагра – системне тофусне захворювання, що розвивається у зв’язку із запаленням у місці відкладення кристалів моноурату натрію у людей з гіперурикемією (підвищення сечової кислоти в крові), обумовленої зовнішньосередовищними та/або генетичними факторами.

Ознаки та симптоми подагри

Це гострий напад артриту, як правило, одного суглоба, частіше I плюсне-фалангового, гомілковостопного або колінного. Зазвичай напад артриту розвивається рано-вранці або вночі, на тлі повного здоров’я. Виявляється він у вигляді сильного болю, що давить, у тому чи іншому суглобі. Уражений суглоб опухає, підвищується температура в ділянці суглоба, шкіра червоніє і починає лисніти. Зазвичай вдень біль стає меншим, але до ночі він знову посилюється. Тривалість нападу подагри триває від двох-трьох днів до тижня, іноді й більше. При повторному нападі на таке запалення можуть залучатися й інші суглоби. При тривалому перебігу подагри на згинальних поверхнях суглобів утворюються тофуси, які можуть розкриватися з виходом кристалів сечової кислоти. У цей момент пацієнт зазнає досить інтенсивного болю.

АРТРИТ

Артрит —захворювання, яке провокується інфекцією, збоєм у роботі імунної системи чи обміну речовин. Основною ознакою артриту є запальний процес: припухлість, почервоніння шкіри та підвищення температури в ділянці ураженого суглоба.

Ознаки та симптоми артриту

Незважаючи на різноманітний прояв, деякі симптоми артриту виявляються завжди. Незалежно від того, чим викликана недуга, хворий спостерігає у себе:

  • набряк і припухлість у враженого суглоба,
  • почервоніння шкіри і підвищення її температури,
  • обмеження рухів у суглобі, що супроводжується хрускотом і болю.

Крім того, є симптоми, за допомогою яких можна відрізнити види артриту один від одного. Вони залежать від причини та характеру течії:

  • при хроному артриті починається деформація хворих на суглоби;
  • інфекційний артрит супроводжується підвищенням температури, ознобом, слабкістю та головним болем;
  • дистрофічний артрит розвивається повільно, біль у суглобах поступово наростає. Він може поширюватися не тільки на кінцівки, але і на хребет;
  • травматичний артрит схожий за симптомами з дистрофічним, але його розвитку передує серйозна травма або постійне навантаження на суглоб;
  • при артриті, викликаному алергією, пухлинами, порушеннями шлунково-кишкового тракту, спостерігатимуться всі симптоми, що спричинили захворювання.

Якщо крім перерахованих симптомів присутні розриви м’язів і сухожилок, а також оніміння кінцівок хвороба запущена і почалися ускладнення, які вимагають негайного лікування.

СХЕМА ЗАСТОСУВАННЯ ТРАНСФЕР ФАКТОРА

0